KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13128625
nr 1312 8625
Silvia Schmidt
(1861-1944), Österrike
Oljemålning, Silvia Schmidt (1861-1944), Österrike, tillskriven. Landskap med tupp. Ej signerad, Olja på duk, 115x75 cm, ej ram
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
5.600 kr
måndag 9 mars 2020
kl 19:59:44
1.000 kr
1.200 kr
1.600 kr
3.200 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr
6
5.400 kr
4.400 kr
6
4.600 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
6
5.200 kr (Budbetjänt)
5.400 kr
6
5.400 kr (Budbetjänt)